Webgame

Webgame patří mezi jednu z nejúspěšnějších a nejznámějších online her na českém a slovenském internetu. Hra je zasazena do blízké budoucnosti, a vaším cílem je dokázat vybudovat největší a nejmocnější impérium. Jeden herní věk trvá šest týdnů, a za tuto dobu se pokusíte ovládnout co největší území. Hra začíná založením vašeho vlastního státu, ve kterém se musíte starat o každý detail. Velmi důležitým aspektem také bude, jaký styl hraní si zvolíte, a podle toho také státní zřízení, které bude ve vaší zemi vládnout. Jste-li ofenzivní hráč, který rád válčí, pak jistě zvolíte některou vládu typu fašismu, diktatury, fundamentalismu nebo například komunismu, ale také jako republika se těšte na velké boje. Jste-li naopak hráč, který rád staví, vyvíjí a vše řeší spíše diplomaticky, pak nepohrdnete zřízeními jako jsou demokracie nebo později ve hře utopie.

Hraje se na kola, která vám slouží ke všem vašim akcím. Na začátku spotřebujete nejvíce kol na objevování nového území a stavbu všech potřebných budov. Na každém čtverečném kilometru vaší země můžete postavit některou z budov, jako jsou města a obchodní zóny, pro větší příjem vaší státní kasy. Pro vývoj je třeba postavit výzkumné laboratoře. Samozřejmě také budete chtít cvičit vojsko, a tak se stanou nedílnou součástí vaší země továrny a kasárny. Pro obranu před nepřátelskými vojsky budete své pohraniční oblasti opevňovat bunkry. Pokud je váš stát větší, přijde na řadu vojsko. Vojáky cvičíte v kasárnách a techniku produkují vaše továrny. V těch si můžete nastavit prioritu, a podle toho vyrábět spíše víc stíhaček, tanků nebo později ve hře třeba mechů. Pro úspěch vaší armády bude také zapotřebí vyvíjet nové technologie. Jejich počet se odvíjí od počtu výzkumných laboratoří. Opět si však budete moci zvolit prioritu, a nastavit vývoj podle vašich představ, mezi několik typů technologií, které jsou primárně rozděleny mezi hospodářské a vojenské. Tyto technologické body vám pak přibývají každým kolem, a zlepšují chod vaší země. Za určitý počet technologií také budete moci vyvinout některou z technologií, kterých je pro vás připravená celá řada.

Pokud je vaše země dobře ozbrojena a technicky vybavena, nebání vám nic k tomu, aby jste začali bojovat. Nejprve jistě využijete možnost infiltrace nebo sabotáže důležitých zařízení nepřátel pomocí agentů. To vám může případnou válku velice ulehčit.  Když dojde na samotnou operaci, opět máte několik možností. Můžete vést humánní válku (hráči označovanou jako konvenční) pomocí klasických taktických útoků pro oslabení nepřítele, a jako největší svůj cíl nakonec použijete dobyvačné útoky, při kterých násilně připojíte nepřítelova území ke své říši. Druhou možností je vést totální válku, kdy budete moci použít všechny nekonvenční zbraně, jako je bombardování civilistů, destruktivní útoky, kdy ničíte soupeře po všech stránkách a spousta dalšího. Při takovéto válce nezůstane v klidu ani váš raketový arzenál, a na nepřítele budete moci odpalovat biocidní, EMP a nukleární rakety. Pro větší úspěch v boji, ale i obraně, se hráči mohou sdružovat do aliancí, které jim pak poskytují ochranu, ale i povinnost jít do války se svými spojenci. Hra samozřejmě nabízí další spoustu možností, a jistě se u ní nebudete nudit. K jejímu hraní, vám bude stačit několik minut denně, pro odehrání svých tahů.