Travian

http://inventar.cz/images/inventar-grafika-trav1.jpgTravian se stal legendou českého online hraní. Přilákal k obrazovkám počítačů spousty nových hráčů, a to nejen chlapců ale také dívek, které jinak online hry příliš nehrají. Travian vás zavede do starověkého světa, ve kterém mezi sebou bojují tisíce osad a měst. Pokuste se vytvořit co největší impérium za jeden z národů, a úspěšně se dopracovat k samotnému cíly hry, a to stavbě divu světa.

Jak již bylo řečeno, hru začínáte volbou národa, za který budete celou hru hrát. Je to jednou z nejdůležitějších věcí ve hře, protože rozhodne o vaší budoucí strategii. Pokud se rozhodnete hrát za Germány, pak se stanete silou, se kterou se musí počítat, protože se budete soustředit především na válku, a loupení v cizích vesnicích. Oproti tomu Římané budou vsázet na masivní nedobytné hradby a vyspělou ekonomiku. Ne, že by nemohli bojovat, ba naopak ke konci hry to budou oni, kdo bude nucen podnikat bojové výpravy, k tomu je však zapotřebí silná ekonomika, protože jejich vojáci jsou velmi nákladní a jejich výživa stojí nemálo královských zásob. Někde mezi těmito národy stojí kmen Galů, kteří jsou univerzální volbou.

http://inventar.cz/images/inventar-grafika-trav2.jpgHra se odehrává v reálném čase, a hned po přihlášení se můžete pustit do díla. Každý úkol, který zadáte se bude plnit v reálném čase, a až po jeho skončení můžete zadat další. Na začátku hry dostanete malou vesničku, která je umístěna náhodně na mapě. Postupem času v ní stavíte nové a nové budovy, a vylepšujete doly a pole pro těžbu potřebných surovin. Po několika dnech hraní se jistě začnete poohlížet po vašich sousedech, se kterými můžete tvořit aliance, nebo naopak s nimi budete ve válečných konfliktech.  Postupem času budete moci vyvíjet nové a nové typy jednotek, které vám tyto válečné konflikty značně usnadní. Jistě také dojde na situaci, kdy zjistíte, že vaše rozvinutá osada je pro vaše snažení malá, a budete chtít založit novou. K tomu slouží osadníci, které můžete poslat na kterékoliv volné políčko na mapě. Po jejich příchodu zde založí novou vesnici, ve které můžete začít okamžitě stavět. Později ve hře zvolíte spíše strategii obsazování nepřátelských vesnic, k čemuž slouží kmenový vůdce u Germánů, senátor u Římanů nebo Šaman u Galů, kteří se vydají do cizí vesnice a pokusí se přesvědčit zdejší obyvatele, aby se přidali k vaší říši.

http://inventar.cz/images/inventar-grafika-trav3.jpgKe konci hry budou na mapu umístěny vesnice pradávného kmene Natarů, kteří ovládají umění stavby divu světa. V tu chvíli začne gradovat vaše několikaměsíční snažení, a celá vaše aliance, včetně vás, se pokusí získat plány pro stavbu divu světa, pro realizaci samotné stavby. V tuto chvíli se již hraje o čas, a aliance, které se podaří dokončit div jako první zvítězí, a celá hra končí. Buďte však připraveni na to, že celý zbytek herního světa se vám ve stavbě pokusí zabránit jakýmikoliv prostředky.

 

Pokud hrajete hru Travian, a chtěli by jste se dozvědět něco víc, pak pro Vás máme přehlednou Travian příručku, ve které najdete spoustu rad, typů a návodů, jak se stát jedním z nejlepších hráčů.