The West

The west je poměrně nová hra, která si však po celém světě získává mnoho příznivců. Ocitnete se v kůži kovboje z divokého západu, který se snaží přežít v drsné zemi plné banditů, pro které platí jediný zákon, zákon rychlejších kulek. Hra vás vrhne na rozlehlou mapu, ve které se stanou vašimi průvodci sympatičtí hosté jednoho saloonu, kteří vám zadávají různé úkoly, díky kterým se seznamujete s možnostmi hry, a získáte nějaké ty bonusy.

Není to však jedinou zábavou divokého západu. Každý den budete komunikovat s ostatními hráči, kteří budou vaši spojenci z města, a nebo naopak se budete bránit útokům nepřátel v duelech. Po prvních dnech a týdnech hraní, kdy povětšinu času pracujete na různých místech na mapě, se dostanete do fáze hry, kdy jste vrženi před důležité rozhodnutí. Pakliže vaše postava dosáhne desáté úrovně, čeká vás těžké rozhodnutí, protože se budete muset přiřadit do jedné charakterové skupiny.

Jste-li dobrodruh, a lákají vás nebezpečné úkoly, pak jistě zvolíte dobrodruha, který kočuje celou zemí, a plní zajímavé úkoly. To vše samozřejmě za patřičnou odměnu. Jste-li naopak klidní hráč, který má rád svou jistotu, pak jistě zvolíte hru za dělníka. Dělníci jsou nepostradatelnou složkou každého města, protože to právě oni budují všechny budovy a domy. Jako dělník budete hrát pro dobro vašeho města, do kterého se přidáte, nebo které si založíte. Pro hráče, kteří chtějí vládnout zbraní je přichystána volba vojáka nebo duelanta. Duelanti jsou kočovníci, kteří táhnou od města k městu, a vyzívají ostatní hráče na souboj. Ne snad ani tak pro prestiž, ale hlavně pro zábavu, jejich pobavení, a samozřejmě také pro nějaký ten tučný lup. Naopak vojáci jsou loajální, věrní a dobře cvičení obránci města, kteří většinou zůstávají v jednom městě, a to chrání. Jsou silní hlavně v obraně, proto jsou to síly, na které se člověk může vždy spolehnout.

Další vývoj ve hře je čistě na vás, můžete založit vlastní město, o které se budete starat, nebo se můžete přidat do jiného města. Pokud vás usedlý život na jednom místě nebaví, můžete kočovat rozsáhlou zemí, objevovat spoustu neznámého a vyzívat ostatní hráče k duelům, a dokázat si tak, že patříte mezi elitu celého světa. Možností ve hře je více než dost, a čekají jen na vás, až je objevíte…

 

Pokud hrajete hru Travian, a chtěli by jste se dozvědět něco víc, pak pro Vás máme přehlednou The West příručku, ve které najdete spoustu rad, typů a návodů, jak se stát jedním z nejlepších hráčů.